Wyścigi smoczych łodzi na jeziorze Ełckim [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
]Wyścigi smoczych łodzi w Ełku
]Wyścigi smoczych łodzi w Ełku warmia.mazury.pl
Na jeziorze Ełckim zostały zorganizowane VI wyścigi smoczych łodzi. Wystartowały 22 drużyny. Wygrała załoga Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku i drużyna Hardcros.

Wyścigi smoczych łodzi w Ełku

Załogi rywalizowały w dwóch kategoriach: męskiej i mieszanej. W tych ostatnich minimum 1/3 z 18-osobowej załogi stanowiły kobiety. Zadaniem zawodników było przepłynięcie 215 metrów w jak najszybszym tempie.

Wśród drużyny męskiej niepokonana okazała się załoga Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku. Na drugim stopniu podium stanęła sportowa drużyna MMA Team Ełk, a trzecie miejsce przypadło strażakom. W kategorii mieszanej zwyciężyła drużyna Hardcross, drugie miejsce zajął team PWiK a trzecia lokata przypadła klubowi Szkwał.

Oprócz zmagań sportowych zorganizowany został także festyn rodzinny. Imprezę po raz szósty zorganizowało starostwo powiatowe w Ełku we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Ełku i samorządem województwa warmińsko-mazurskiego.

źródło: warmia.mazury.pl

Więcej o imprezach jest na stronie: Rozrywka na Warmii i Mazurach