Dobry występ Pawła Żuralskiego w wyścigach motocyklowych

Piotr Stępiński
W Poznaniu odbyła się ostatnia runda motocyklowego Pucharu Polski w klasie Rookie 1000. Startujący w wyścigu Paweł Żuralski z Bartoszyc (Milo Racing Team) wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, mimo że założeniem była ostrożna jazda i dojechanie do mety na bezpiecznym miejscu.

To, jak do tej pory, największy sukces zawodnika z Bartoszyc. W ostatniej w tym roku rundzie, na torze w Poznaniu Żuralski (Suzuki GSX-R 1000) zajął 4. miejsce. Do Krzysztofa Kubisia, zwycięzcy wyścigu, stracił 30, a do trzeciego na mecie Radosława Gapskiego blisko 6 sekund. Ważne było jednak to, że za Żuralskim znalazł się Mariusz Durynek (piąte miejsce), który teoretycznie miał jeszcze szansę na przeskoczenie bartoszyczanina w klasyfikacji generalnej.

Roczną punktację wygrał Kubiś (zwycięstwa w pięciu z siedmiu wyścigów - raz nie dojechał do mety, raz wyniki anulowano), drugi był Klaudiusz Iciek, a zaledwie trzy punkty za nim Żuralski. W minionym sezonie zawodnik Milo Racing Team zajął drugie miejsce, dwukrotnie był trzeci i po razie 4., 5. i 6. W klasie Rookie 1000 zostało sklasyfikowanych 51 zawodników.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani