MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki studiów w ofercie UWM w Olsztynie

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
UWM
Styczniowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdominowała dyskusja na temat raportu dotyczącego funkcjonowania wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia. Przyjęto także uchwały związane z ofertą kształcenia na rok akademicki 2024/2025. Pojawi się w niej kilka nowych kierunków: biogospodarka rybacka, logistyka, socjologia oraz sztuki wizualne.

Potrzeby, zmiany czy też nieprawidłowości zachodzące w systemie kształcenia

Jest siedem głównych filarów. Mamy mocne strony, ale głównie skupialiśmy się na tych słabych. Zawsze jest tak, że coś można zrobić lepiej. Ale też te słabe strony wynikają najczęściej z systemu, w jakim funkcjonujemy. Wskazano m.in. na problemy w zatrudnianiu na naszej uczelni młodych osób. A to wynika z tego, że brakuje godzin dydaktycznych do realizacji – tak, aby pojawiły się nowe etatywyjaśnił rektor UWM, prof. J. Przyborowski.

Senat UWM przyjął 26 stycznia także kilka uchwał dotyczących kierunków studiów. W ofercie kształcenia UWM na rok akademicki 2024/2025 znajdzie się aż pięć nowości. To biogospodarka rybacka (na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt), logistyka (na Wydziale Nauk Ekonomicznych) oraz socjologia (studia II stopnia na Wydziale Nauk Społecznych). Edukację artystyczną z zakresu sztuk plastycznych zastąpi natomiast kierunek sztuki wizualne (realizowany na studiach I i II stopnia na Wydziale Sztuki UWM).

Kolejne obrady Senatu UWM zaplanowano na 23 lutego.

Źródło: UWM

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe kierunki studiów w ofercie UWM w Olsztynie - Olsztyn Nasze Miasto

Wróć na bartoszyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto