Rekrutacja na studia wyższe

Artykuł sponsorowany Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
Czas pandemii dotknął każdego z nas oraz wymagał przeorganizowania życia, przebiegu wszelkich procesów, działań i wydarzeń. Uczelnie wyższe stanęły przed ogromny wyzwaniem organizacyjnym, zmian wymagała zarówna forma kształcenia jak i kwestie obiegu dokumentów rekrutacyjnych i przekazywania informacji. Jak z tym wyzwaniem poradziła sobie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu?

Rekrutacja trwa w najlepsze

Proces rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 to niewątpliwie czas oczekiwania, który związany jest z publikacją wyników matur dopiero dnia 11 sierpnia! Jednak to nie stanęło na przeszkodzie rozpoczęciu procesu rekrutacji na studia. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w odpowiedzi na epidemię COVID-19 opracowała nowy, bezpieczny system zapisów.
Kandydaci nie muszą osobiście stawiać się na Uczelni, wystarczy, że założą konto w systemie IRK https://rekrutacja.wsb.net.pl (Internetowa Rejestracja Kandydata) bądź skontaktują się z działem rekrutacji drogą mailową - rekrutacja@wsb.net.pl.

A co z dokumentami?
Wykaz wymaganych dokumentów znajduję się na stronie internetowej Uczelni w zakładce rekrutacja. Jest to standardowy komplet dokumentów, z tym, że świadectwo maturalne ze względu na termin ogłoszenia wyników można dostarczyć w późniejszym terminie. Oczywiście nie ma konieczności stawienia się osobistego na Uczelni, wystarczy przesłać dokumenty drogą pocztową.

Nauczanie zdalne a semestr zimowy
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa doskonale poradziła sobie z nauczaniem na odległość i jest przygotowana na każdą decyzję, jaką podejmie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program studiów oraz sesja egzaminacyjna w semestrze letnim 2019/2020 były realizowane poprzez platformę edukacyjną, gdzie Studenci mieli możliwość spotkań z wykładowcami online i zdawania e-egazminów. System ten sprawdził się na tyle, że WSB wprowadziła możliwość przeprowadzania obron prac dyplomowych w trybie internetowym, co znacząco wpływa na zachowanie bezpieczeństwa związanego z pandemią.https://www.wsb.net.pl/gizycko/
https://www.wsb.net.pl/bartoszyce/

Dodaj ogłoszenie