MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szósta edycja akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
12 kwietnia odbyła się się szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można było je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Szósta edycja akcji #sadziMY

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań.

"Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty"

informuje Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Przypomnijmy - Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

Akcja #sadziMY!

W Ełku drzewka wydawane były w Parku Solidarności, przy pomniku Michała Kajki. Rozdysponowanych zostanie 1,5 tysiąca sadzonek świerka.

W Giżycku leśnicy czekali na mieszkańców przy ulicy Pasaż Portowy, nieopodal galerii.

W Olecku rozsady wydawane były przed biurem Nadleśnictwa przy ul. Kościuszki 32 oraz na Placu Wolności, a w Gołdapi w siedzibie tutejszego nadleśnictwa na ul. 1 Maja 33.

W Augustowie w siedzibie nadleśnictwa przy ul. Turystycznej 19 oraz na Rynku Zygmunta Augusta.

Mieszkańcy Suwałk sadzonki mogli odebrać przed siedzibą Nadleśnictwa w godzinach od 9 do 15 lub do wyczerpania zapasów.

lasy.gov.pl

Źródło: lasy.gov.pl

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szósta edycja akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na bartoszyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto