MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To odliczysz od podatku. Sprawdź, ile możesz zyskać i co wpisać do PIT po raz pierwszy. Pamiętaj, rozliczać się można tylko do 2 maja!

Piotr Niemkiewicz
Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku po raz pierwszy w 2023 roku!

Kliknij i przejdź do następnego zdjęcia:
>>>>>>>>>>
Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku po raz pierwszy w 2023 roku! Kliknij i przejdź do następnego zdjęcia: >>>>>>>>>>ExpressMedia
Oto rzeczy, które można odliczyć od podatku w 2023 roku. Co wpisać do PIT, zanim oddasz go, żeby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym? Wiemy, co możesz odliczyć od podatku po raz pierwszy w 2023 roku.

PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych. To jedno z najważniejszych zobowiązań, które musi uregulować osoba fizyczna, która osiąga przychody podlegające opodatkowaniu.

Jak prawidłowo rozliczyć PIT za 2022 rok? Jak PIT mają wypełnić emeryci, renciści oraz młodzi ludzie do 26. roku życia? Czy będzie można rozliczyć PIT przez internet?

Spis treści

Kiedy zaczynasz się okres rozliczenia z Urzędem Skarbowym?

Każdy płatnik musi rozliczyć się z fiskusem. Czasu zostało niewiele, bowiem deklaracje składać można do dzisiaj, a więc 2 maja 2023 roku.

Ale nie warto odwlekać rozliczenia PIT do ostatnich dni. To pozwoli nam szybciej otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, a także uniknąć ewentualnych konsekwencji karno-skarbowych, gdy popełniły błędy podczas wypełniania formularzy PIT.

Kiedy dostaniesz zwrot podatku za 2022 rok?

Tu przepisy są klarowne. Proces zwrotu podatku rozpocznie się dopiero po złożeniu rozliczeń rocznych za 2022 rok. Urzędnicy mają określony czas na reakcję.

Ten uzależniony jest też od formy, w jakiej rozliczysz się z Urzędem Skarbowym.

  • PIT przez internet: zwrot podatku do 45 dni,
  • PIT na formularzu papierowym: zwrot podatku do 3 miesięcy.

Zwrot podatku i dopłata do podatku. Tutaj sprawdzisz status

Pieniądze z Urzędu Skarbowego - zwrot podatku - mogą trafić do nas szybciej niż przewidują to urzędowe terminy. Gdzie możesz sprawdzić, na jakim etapie w skarbówce jest twoje zeznanie podatkowe?

Można osobiście pójść do Urzędu Skarbowego lub skorzystać z opcji internetowej, logując się na e-Urzędu Skarbowego - KLIKNIJ. To pewna i przede wszystkim szybkim metoda na uzyskanie informacji o czekającym nas zwrocie podatku.

Do Urzędu Skarbowego możemy zostać wezwani też w innej sytuacji, gdy trzeba będzie dopłacić do podatku - gdy płacone przez nas należności miały zbyt niską wysokość.

Zwrot podatku - co odliczyć? Co możesz odliczyć raz pierwszy w 2023 roku?

Na podatku możesz zaoszczędzić, gdy wiesz, co możesz odliczyć. Uwaga! Liczba opcji jest ściśle określona przepisami. Co ważne, w 2023 roku pojawiły się też nowe rzeczy, które możesz odliczyć od podatku po raz pierwszy!

Co odliczysz od podatku w 2023 roku? Sprawdź w naszej galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bartoszyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto